فناوري هاي مورد استفاده

استفاده از فناوري های روز یکی از اولویت‌های ساینیک است . از این رو تیم تحقیق و توسعه بر این شد تا بهترین و بروزترین فناوری را یافته و آن را مبنای توسعه‌ی سیستم‌های خود قرار دهد. در نتیجه چارچوبی برای توسعه مهیا گشت که خود از ترکیب بروزترین چارچوب‌های نرم‌افزاری موجود تشکیل شده است. برخی از ویژگی‌های مهم این چارچوب در زیر آمده است:

بستر ارتباطی آنی

(Realtime)

در پیاده‌سازی‌های معمول نرم‌افزاری، معمولاً برای بروز نگه داشتن صفحه‌ی باز شده در مرورگر از تکنیک پرسش و پاسخ استفاده می‌شود. بدین صورت که مرورگر در بازه‌های زمانی مشخص درخواست‌هایی را به سرویس دهنده ارسال می‌کند و در‌ واقع از سرویس دهنده سؤال می‌کند که آیا تغییر جدیدی وجود دارد یا خیر. این تکنیک علاوه بر داشتن سربار زیاد بسیار کند است. بستر ارتباطی آنی این امکان را فراهم می‌کند که آخرین تغییرات به محض وقوع در سرویس دهنده به صورت آنی و خودکار به مشتری ارسال شوند. از این رو سربار پرسش و پاسخ حذف شده و سرعت افزایش می‌یابد. از طرفی در دسترس بودن آخرین اطلاعات برای کاربر تضمین می‌شود.

رابط کاربری واکنش گرا

(Responsive)

امروزه در دسترس بودن نرم افزارهای سازمانی روی بسترهای سخت‌افزاری مختلف نه یک گزینه بلکه یک الزام است. رابط کاربری واکنش‌گرا به این معنی است که نرم‌افزار خود را با اندازه‌های نمایش مختلف سازگاز نماید و در واقع چینش اجزای خود را با توجه به اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش تنظیم کند. کلیه‌ی نرم‌افزارهای توسعه داده شده در ساینیک دارای رابط کاربری واکنش‌گرا هستند و به سادگی می‌توان از آن‌ها در تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و نمایشگر‌های با اندازه‌های گوناگون استفاده نمود.

طراحی تک صفحه ای

(Single Page)

در دنیای پر سرعت پیش رو دیگر انتظار برای بارگزاری هر صفحه و پیوند بی‌معنی است. طراحی تک‌صفحه‌ای موجب می‌شود که منابع مورد نیاز نرم‌افزار فقط در درخواست صفحه‌ی اول بارگذاری شود و در درخواست‌های بعدی فقط بخش مورد نیاز از صفحه تغییر کرده و اطلاعات آن بخش از سرویس دهنده درخواست شود. از این رو علاوه بر حذف درخواست‌های تکراری که در سرعت بارگذاری تأثیر به‌سزایی دارد، امکان ساخت رابط‌های کاربری تعاملی‌تر فراهم می‌گردد.

طراحی تک صفحه ای

(Single Page)

اين متدلوژی در‌واقع نقشه‌ی راه توسعه‌ی نرم‌افزار را نشان می‌دهد. شرکت ساینیک با بهره‌گیری از چارچوب توسعه نرم‌افزاری اسکرام (Scrum) که زیرشاخه‌ی متدلوژی توسعه‌ی نرم‌افزار چابک است امکان پیاده‌سازی نرم‌افزارها را در سریعترین زمان ممکن فراهم کرده است. این چارچوب مزایای بی‌شماری دارد که «فرآهم آوردن بهترین تعامل بین تیم توسعه و کارفرما» مهم‌ترین مزیت آن از دید کارفرما می‌باشد.

پایگاه‌های داده‌ی سند‌گرا

(Document Based)

از مهم‌ترین مزایای این فناوری می‌توان به مقیاس‌پذیری (Scalability) و انعطاف‌پذیری (Flexibility) در نگهداری داده‌ها اشاره کرد. مقیاس‌پذیری هر گونه نگرانی در مورد افزایش حجم داده‌ها را برطرف می‌کند. زیرا به سادگی می‌توان داده‌ها را در چندین سرور مختلف توزیع نمود. انعطاف‌پذیری هم این امکان را می‌دهد که هر نوع ساختاری را حتی برای پیچیده‌ترین فرآیند‌ها پیاده‌سازی نمود.

تکنولوژي های سرویس دهنده ی رخدادگرا

(Event Driven)

این تکنولوژی مزایای فراوانی دارد، ولی مهم‌ترین مزیت آن برای کاربر نهایی استفاده‌ی کم از منابع سخت‌افزاری است. بنابرین می‌توان با محدودترین منابع یک سیستم قوی را پیاده‌سازی نمود.

طراحی ماژولار

(Modular Design)

طراحی ماژولار یعنی توسعه‌ی نرم‌افزار در بخش‌(ماژول)های مستقل از هم. این طراحی موجب جداسازی دغدغه‌ها از هم شده و کیفیت محصول نهایی را افزایش می‌دهد. مزیت دیگر این طراحی قابلیت شخصی‌سازی (Customization) نرم‌افزار در اسرع وقت می‌باشد.